Program do renderowania, który podbija polski rynek

Jaki program do renderowania ostatnio pojawił się na polskim rynku i już zgromadził rzeszę zwolenników? Mowa oczywiście o włoskim narzędziu eyecad VR. Swoimi możliwościami przebija nawet topowe programy do wizualizacji 3D, dlatego jego sukces nikogo nie powinien dziwić. W połączeniu z atrakcyjną ceną wydaję się nie mieć równych.

Silniki do renderowania są różne – szybsze, wolniejsze, mocniejsze i słabsze. To one wpływają bezpośrednio na efekt pracy projektanta lub grafika. Profesjonalne programy do wizualizacji 3D wyposażone są w silniki, ale nie zawsze spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Wiele osób stawia na dwa niezależne, ale kompatybilne ze sobą narzędzia – program do renderowania i program do projektowania. Dzięki temu na każdym etapie można dostarczyć najwyższą jakość – zarówno na poziomie wizualizacji, jak i samego projektu. Czy silniki do renderowania są mniej ważne niż samo narzędzia do projektowania? W dzisiejszych czasach na pewno nie.

Programy do wizualizacji 3D dostępne są w subskrypcji oraz jako niezależne rozwiązania z wieczystą licencją. To drugie rozwiązanie wydaje się o tyle korzystniejsze, że nie wymaga kalkulowania cyklicznych opłat. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu oprogramowania CAD 2D, narzędzia do projektowania 3D, a jeszcze uzupełniają to dodatkowe silniki do renderowania to łatwo można policzyć, że subskrypcja nie jest najbardziej korzystnym w aspekcie finansowym rozwiązaniem.

Wspomniany eyecad VR zawiera wiele ciekawych funkcji, które podwyższają standard projektowania. Przede wszystkim możliwa jest aktualizacja wszystkich zmian w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jeżeli klient będąc wewnątrz projektu, postanowi zmienić kolor kanapy – błyskawicznie możemy to uczynić.

Co ważne, wykorzystywane materiały posiadają fizyczne cechy, dzięki czemu są bardziej realistyczne. Nie bez przyczyny wizualizacje wykonane w eyecad VR określa się jako ultrajakościowe. Dużym plusem jest także zaawansowany edytor tworzenia i edycji terenu. Pozwala on zobrazować warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, a nawet wiatr.