Strukturalne oprogramowanie BIM

Prota to znane od niedawna w kraju strukturalne oprogramowanie BIM. Jest to program dla inżynierii budowlanej podzielony na moduły: ProtaStructure, ProtaDetails, ProtaSteel i ProtaBIM. Ułatwia zarówno projektowanie konstrukcji stalowych, jak i tworzenia analiz – a co ważne z perspektywy nowej technologii modelowania informacji o budynku – pozwala na swobodne zarządzanie projektem oraz udostępnianie projektów.

Strukturalne oprogramowanie BIM powinno charakteryzować się nie tylko wysoką jakością, ale także komfortem (również w aspekcie finansowym) użytkowników. Co to oznacza? Dobrym rozwiązaniem jest licencja wieczysta. W wielu przypadkach producenci proponują wyłącznie możliwość subskrypcji (wypożyczenia). Ma to swoje plusy i minusy, ale licencja wieczysta i tak wydaj się lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Chcesz zakupić aktualizację, możesz to zrobić w każdej chwili. Chcesz pozostać przy starszej wersji? Nie musisz nic płacić…

Jest to ważne, ponieważ program dla inżynierii budowlanej zawsze wiąże się ze sporą inwestycją. W przypadku tworzenia obiektów nie może być mowy o narzędziach, które nie spełniają najważniejszych norm i nie dostarczają najwyższej jakości.

System Prota zapewnia sprawne projektowanie konstrukcji stalowych, dzięki dwóm modułom: ProtaSteel i ProtaStructure https://www.protabim.pl . Używane jednocześnie przez wielu uważane są za bezkonkurencyjny na rynku program dla inżynierii budowlanej. Co więcej, decydując się na zakup narzędzia, każdy otrzymuje pełne wsparcie techniczne.

Dział obsługi technicznej jest bardzo ważny. Projektowanie konstrukcji stalowych, nawet w najlepszym programie, realizowane przez doświadczonego projektanta może czasami generować problemy. Czasami wynikają one np. z nieznajomości pełnej funkcjonalności narzędzia. Zawsze w takich przypadkach powinni pomagać kompetentni doradcy techniczni.

Oczywiście przed zakupem, jak w przypadku niemal każdego programu komputerowego, możliwe jest pobranie i przetestowanie wersji demonstracyjnej. W tym przypadku jest ona aktywna przez 30 dni, co pozwala na gruntowne zbadanie wszystkich funkcji. W przypadku jakichkolwiek pytań, przez cały ten czas dostępni są również doradcy techniczni. Warto korzystać z ich wiedzy, bo to pomaga poznać nie tylko program, ale i funkcjonowanie działu wsparcia.